[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Policie na CzechTeku: Budeme nabízet zkoušku na alkohol před jízdou (ČT24.cz)


2006-07-27, 20:24:50 • Média
Na CzechTek přijely první stovky lidí, policie jen dohlíží
(ČTK, ČT24.cz, 27. července 2006, 19:35)


Mašťov (Chomutovsko) – První stovky lidí přijely během dnešního dne na louku ve vojenském prostoru Doupovské hory nedaleko Mašťova na Chomutovsku, kde se má konat letošní ročník technoparty CzechTek. Policie zatím nezaznamenala žádné problémy a ani je neočekává, řekl novinářům Antonín Moltaš, který policejním opatřením velí.

Na místě konání CzechTeku byla okolo 18:00 asi tisícovka lidí, kteří začínají stavět zvukové systémy. Vzhledem k velké rozloze pronajatého pozemku zatím celý prostor působí téměř prázdně. Sami účastníci i policie očekávají větší příjezd osob až v noci a v pátek. Organizátoři očekávají návštěvu tisíců lidí.

Policie dnes znovu zopakovala, že nechystá žádný zásah a nebude ani kontrolovat, co se na akci děje. "Jsme dohodnuti s organizátory, že pokud by došlo na akci k nějaké trestné činnosti, například majetkové, budou ji policisté řešit. Ale vždy individuálně s konkrétní osobou. Nebude to důvod, aby na party vstoupila nějaká policejní jednotka," řekl mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.

Policie nebude cíleně hlídat ani případné používání drog nebo pití alkoholu mladistvími. "Opět ale, pokud bychom byli upozorněni, že k něčemu dochází, budeme to řešit," řekl mluvčí. Jak by takové řešení vypadalo, ale nechtěl z taktických důvodů upřesnit.

(…)

Zbytečné obavy by podle policie neměli mít účastníci technoparty ani z odjezdu. "Nechystáme žádné výjimečné dopravní kontroly. Samozřejmě budeme kontrolovat například auta, která očividně nesplňují podmínky pro provoz na silnicích, ale nic mimořádného nechystáme," řekl Hanták.

Policie dokonce nabídne účastníkům, aby před tím, než sednou do auta, vyzkoušeli obsah alkoholu v dechu. U výjezdu z areálu bude policie nabízet vyzkoušet si připravenost k jízdě alkoholovým testerem.

celá zpráva: ..:. ČT24.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] mimon: (27.07.2006, 22:24:39)
pohoda v krasne jsem toho vyuzil a nadychal jsem zbytkovy alkohol 0,09... pockal jsem tri hodky a byl klid....
skoda ze to neslo i loni a zkurvili akci...