[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Lékaři znásilnění nepotvrdili, policie uzavřela nejkratší cestu přes Mašťov (ČT24.cz)


2006-07-30, 11:31:54 • Média
CzechTek: Po divoké noci se spí, byla zranění a údajné znásilnění
(ČTK, ČT24.cz, 30. července 2006, 10:39)


Mašťov (Chomutovsko) – Účastníci CzechTeku v Doupovských horách protančili celou noc a zatím vyspávají. Z areálu, kde je podle odhadů 35.000 až 40.000 lidí, tak zatím odjíždí auta jen ojediněle, řekla policejní mluvčí Jolana Číhová. Plné ruce práce mají na technoparty zdravotníci, kteří museli ošetřit několik vymknutých kotníků, epileptické záchvaty, pokousání psem, rozbité obličeje či pád do ohně. Jeden Angličan bude vzpomínat na akci se zlomenou rukou, uvedla záchranářka.

Policie šetří oznámení sedmnáctileté dívky z Liberecka, která tvrdí, že byla v sobotu odpoledne během spánku na party znásilněna. Řekli jí to prý okolní tanečníci. Lékaři však pohlavní styk nepotvrdili. "Případem se budeme zabývat dál, prošetřit chceme například její kamarády," řekl kriminalista Jaroslav Peleška.

Policisté v noci na dnešek řešili několik drobných dopravních nehod, při kterých se nikomu nic nestalo. Odnesl to jen lak na autech. Někteří technaři byli udiveni dopravními omezeními na cestě z party do nedalekého Mašťova. Policie silnici v noci na dnešek zcela uzavřela a všichni tak museli jezdit několikakilometrovou objížďkou buď přes Radonice či po rozbité a bahnité tankové cestě. Provoz byl přitom minimální. Policisté však tvrdí, že se připravují na dnešní hromadný odjezd technařů.

Účastníci taneční party si můžou u pořadatelů akce či u hlídkujících policistů vyzvednout letáky s jízdními řády autobusů a vlaků. Informace dostanou také na speciální lince 474 331 116.

Louku ve vojenském újezdu Hradiště pronajala technařům armáda do 7. srpna. Do té doby musí tanečníci uklidit odpadky a odjet.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: