[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Technaři mířící na CzechTek se propadli do podzemí (Deník Lučan)


2006-08-2, 7:21:12 • Média
Technaři se zřítili ze srázu v zámeckém parku
(Aleš Kassal, deník Lučan, 1. srpna 2006)


Podbořansko – Bez vážnějších problémů se obešel dosavadní průběh CzechTeku, hlásí obyvatelé z oblasti Podbořanska. Blíže k Doupovu byl ovšem zřetelný hluk, hlavně střední a starší generace se pak často s nevolí dívala na obcemi procházející skupinky technařů, někdy se už během cesty napájejích alkoholem. Tragikomická událost se odehrála v sobotu časně ráno na Podbořansku. Souvisela s CzechTekem. Dva mladí lidé, dívka a chlapec z Plzeňska, se od Buškovic vydali pěšky po sluchu směrem k Doupovu, ale kvůli neznalosti prostředí spadli ze srázu v krásnodvorském zámeckém parku. Na pomoc jim vyjela záchranná služba a Hasičský záchranný sbor (HZS).

"V lokalitě, kde je Poustevníkova jeskyně, spadli ze srázu. Sjeli propadlou klenbou až do podzemních prostor," uvedl Václav Hančar, velitel podbořanské stanice HZS, jejíž příslušníci na místo události vyjížděli ve 3.23 ráno. Po příjezdu na místo se pracovníci záchranné služby mladým lidem už věnovali. Vážnější zranění utrpěla 18letá dívka. "Naše pomoc spočíval v její přepravě do sanity. Na podtlakovém lůžku jsme ji ve čtyřech pomalu vynesli," doplnil Miroslav Jandík, velitel zásahu. Záchranáři si museli dávat pozor na terén, který byl kvůli dešti kluzký a byl spolu s neznalostí prostředí i důvodem, proč se mladý pár dostal do problémů.
Kromě zvýšeného pohybu lidí mířících na Doupov pěšky či auty představitelé obcí nezaznamenali větší problémy. "Až jsem byl překvapen, jak hladký je dosavadní průběh. Očekával jsem to popravdě řečeno horší," reagoval Josef Kostka, starosta Podbořanského Rohozce. "U nás byla sice hudba slyšet, ale nebylo to nic hrozného, nikdo z obyvatel si nestěžoval," potvrdila včera starostka Vroutku Libuše Moravčíková.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: