[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

CzechTek byl dobrý kšeft, říkají obchodníci (MF DNES)


2006-08-2, 7:27:54 • Média
CzechTek byl dobrý kšeft, říkají obchodníci
(Andrea Angermannová, MF DNES, 1. srpna 2006)


Mašťov – Z obří víkendové technoparty CzechTek zbylo včera už jen torzo. Většina účastníků už louku v Doupovských horách opustila. S klidným průběhem akce jsou spokojeni nejen policisté a velká část technařů, ale i místní obchodníci si chválí nebývale vysoké zisky.
Mašťov, obec se sedmi stovkami obyvatel, se o víkendu proměnil v lidské mraveniště. Místní obchodníci s potravinami se museli ohánět. „Museli jsme více objednávat, auta jezdila i několikrát denně. Nejvíce se prodával chleba, rohlíky, cigarety, pití a pivo. Na všechny se dostalo. Jsem ráda, že jsme to zvládli,“ říká Zdeňka Gregorová z krámku Zapomněnka. „Škoda, že Mašťov ke konci od akce policisté odřízli a veškerou dopravu odklonili. Mohlo to být ještě trošku lepší,“ míní Gregorová. Přiznává, že ji technaři mile překvapili. „Chovají se slušně, pozdraví a nedělají žádné problémy.“ Za celou dobu se jí stala jediná nepříjemnost: někdo přes noc ukradl dózu s lízátky.

Na špatném spojení obce s okolím se přiživili i přespolní taxikáři. „Byla to spousta cest a slušní zákazníci. Někdy to byl horor a moc jsem se nezastavil. Jezdil jsem do Karlových Varů, Prahy. Byla to slušná ryta, dalo se dobře vydělat. Kolik? To vám neřeknu,“ libuje si taxikář Daniel Hirsch ze Žatce. Ani nestíhal všechny zájemce. „Jednou, sotva jsem dojel zpátky, chytila mne na silnici dívčina, že chce odvézt do Mariánských Lázní. Bohužel jsem ji musel odmítnout, protože už jsem měl sjednaný odvoz pána do Prahy,“ popisuje taxikář.
Napilno měla také Věra Grundová z mašťovské restaurace U Tety. „Normálně sem zajde pár štamgastů na pivko. Obědy tady nevaříme, místní jedí doma. Teď jsme vařili pro technaře i pro policisty. Nejvíce šly párky, guláš, tlačenka,“ vypočítává Grundová. Technaři spořádali denně 100 obědů, policisté asi 120.
„Ti navíc chodili na snídaně i večeře. Za ty čtyři dny mohlo padnout přes deset sudů,“ říká hostinská a pochvaluje si: „Byl to dobrej kšeft.“ Podobné akce by přivítala častěji. „Určitě nám to pomohlo. Jsem malej živnostníček a v hospodě pracuju sama, občas vypomůže rodina. Kdyby bylo podobných akcí víc, mohla bych třeba někoho zaměstnat,“ dodává Alena Grundová.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: