[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

CzechTek jaksi zkrotl a policie taky (MF DNES)


2006-08-2, 14:30:46 • Média
CzechTek: až na chřástala všichni nejspíš spokojeni
(Jan Jandourek, MF DNES, 1. srpna 2006)


CzechTek jaksi zkrotl a policie taky. Ještě před rokem to byly velké manévry, letos to zatím vypadá skoro na líbánky.
Obě strany něco získaly a něco ztratily. Technaři se zbavili pověsti jedinců, kterým jde hlavně o vzrůšo vzdoru proti establishmentu.
Zaplatili za to ztrátou ilegálního puncu. To bude „ortodoxním“ technařům vadit, ale ještě netušíme, jestli z toho vyvodí nějaké důsledky.

Policie už nevypadá jako represivní smečka, ale instituce sloužící občanům. Skeptik však zavrčí, že aby tomu tak bylo, je nejdřív potřeba se s ní porvat. A že běžný smrtelník – netechnař – nemá to štěstí, aby mu dala policie nejdřív dýchnout do trubičky preventivně. Netechnaře ztrestají rovnou natvrdo. Navíc policie asistuje u akce, kde se řada věcí děje nepochybně přinejmenším i tak na hraně zákona, zvláště pokud jde o drogy. A pověstný chřástal už možná odletěl vyhledat azyl do meditativního ticha vatikánských zahrad. Na tom všem je něco pravdy. Jenomže pokud se nestane na poslední chvíli nějaký malér, obě strany v očích veřejnosti nejspíš získaly. Stát stejně asi nemohl nic rozumnějšího udělat. Romantické pocity technařům nezajistí, ale dát jim volnost v rámci zákona může a má.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] martusak: (02.08.2006, 16:36:27)
chrastal nelita :)))
[2] smajli: pozor (02.08.2006, 19:18:54)
omyl, on lítá, v hnízdišti však vyjímečně. Je to totiž stěhovavý pták a zimuje mnohdy až na jihu Afriky :)