[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Za loňský CzechTek mají odpovědnost i média, neboť právě ona proti technařům v minulosti nejvíc štvala (Lidovky.cz)


2006-08-2, 21:20:55 • Média
CzechTek oficiální a povolený
( Petruška Šustrová, Lidovky.cz, 29. července 2006)


Loňský drastický policejní zásah proti technařům měl politické pozadí

Tak vida, o CzechTeku se najednou referuje věcně a bez vášní – účastníci přijeli, soundsystémy dusají, návštěvníci tančí. Takže ono to jde, ne že ne. A to bylo strachů, že technařům jde jen o bitky s policií a že na povolenou akci nepřijedou.

Připomeňme si loňský rok: v dusivém vedru znemožnila policie přijíždějícím technařům sjet z dálnice, bránila jim ve vstupu na pozemek, který si pronajali, a nakonec je zmlátila hlava nehlava. Ministr vnitra Bublan i premiér Paroubek veřejně lhali, premiér nařídil, aby policie tvrdě zakročila, a posléze ministr vnitra obhajoval neobhajitelné. Za policejní brutalitu nebyl nikdo potrestán, žasnoucí veřejnost se dozvěděla, že na výjevu, při němž čtyři policisté buší do ležícího člověka, nenašla ministerská inspekce nic špatného.

Věcné námitky

Za připomenutí stojí i to, co předcházelo v dřívějších letech. Média by se měla chytit za nos, neboť právě ona to byla, kdo proti technařům nejvíc štval, kdo stále opakoval, že se na CzechTeku berou drogy a že tam jezdí výtržníci, jejichž jediným cílem je poprat se s policisty. Jediné, co chybělo k dokonalému obrazu bývalého režimu, byla slova „závadová mládež“.

Proč všechna ta zášť? Z různých důvodů. Jednak v létě bývá okurková sezona, takže je vděčně vítána každá událost, která umí zaujmout publikum. Jednak jsou technaři vděčný cíl, neboť se neoblékají a nechovají podle jednoho mustru, vybočují z řady, a tím mnohé lidi dráždí. Kdo na ně nadává, může se spolehnout, že najde vděčné posluchače.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] www: (03.08.2006, 04:05:43)
Předpokládám, že jste tam byla. Ale asi těžko, takové kraviny může psát jenom někdo, kdo to zná z doslechu a ví o tom celkem kulový.
[2] Aleš: Ehm..? (03.08.2006, 06:26:45)
A jak to teda bylo podle tebe..?
[3] Hanys: (03.08.2006, 12:34:36)
ale ale, www asi bude mit nejaky prevratny nazor ne :-)
[4] weena: (03.08.2006, 12:45:49)
a nebo velkej mindraak ..
[5] dix: Nesouhlas (03.08.2006, 21:48:02)
Zase to neni presne. Ted jsem si pustil vsechny tri zpravodajstvi, co probihaly a preci jen je tam jasna ta nalehava potreba najit nejakou senzaci. Musi to byt proste bombasticke. Hranice arealu jsou prisne strezeny, vsichni ucastnici jsou silne zdrogovani, nastal totalni dopravni kolabs, jedna divka byla znasilnena, obcane nemohou spat, radikalni kridlo chce delat ilegalni akci, vetsina technaru je nespokojena s tim ze akce probihala legalne atd. atd.

Klidne si to pustte znovu. Proste nedelal bych si o tom celem pimprlovem divadle pro hlupaky zvanem oficialni zpravodajsky kanal zadne iluze.
[6] krtek: ČT (03.08.2006, 21:54:36)
By mě zajímalo,když už tam byla ČT celou dobu,kolik toho odvysílala v událostech z kultury!