[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Hovorca Prezídia Policajného zboru SR: Soudsystémy idú, ako sa vraví, na plné pecky. (SME.sk)


2006-08-6, 12:00:02 • Média
Technoparty na Sigorde je bezproblémová, účastníci sú pre domácich atrakciou
(TASR, SME.sk, 5. srpna 2006, 22:24)


Sigord 5. augusta (TASR) – Pokojný a bezproblémový charakter mal aj druhý deň Technoparty SlovTek 2006 na Sigorde pri Prešove. Zhruba 300 účastníkov sa po odpočinkovom dni podvečer začalo pomaly chystať na večernú zábavu.
"Podľa skúseností vieme, že zo soboty na nedeľu je hlavný program SlovTeku. Soudsystémy idú, ako sa vraví, na plné pecky a pri každom sa baví určitá skupinka," priblížil očakávanú situáciu v noci hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Korch. Na Sigorde je od piatku a ako pripomenul, polícia je v pohotovosti, ale zatiaľ nezaznamenala žiadne problémy.

Výnimkou bolo zadržanie istého Francúza pri krádeži drevenej palety, ktorú chcel použiť na kúrenie a jedného vodičského preukazu za jazdu pod vplyvom alkoholu. Hoci drogy sa na takýchto podujatiach vyskytujú každoročne, tento rok zatiaľ policajti výskyt drog nezaznamenali. "V posledných hodinách evidujeme hlavne príchod vozidiel z Českej republiky a tak je predpoklad, že ešte nejakí účastníci prídu. Nepredpokladám, však, že by to číslo presiahlo tisíc," dodal Korch na margo odhadovaného počtu účastníkov. Náhodnému návštevníkovi mohlo udrieť do očí, že okrem zabávajúcich sa mladých ľudí zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Francúzska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Veľkej Británie či Írska sa v ich blízkosti preháňalo aj množstvo psov rôznych rás. Účastníci technoparty oceňovali najmä voľnosť a atmosféru, ktorú prináša a paradoxne si pochvaľovali aj pobyt v prírode.

zdroj: ..:. SME.sk :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: