[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Obhájce policisty, který zbil Jacques, žádá prezidenta o milost (iDNES.cz)


2006-08-9, 20:56:05 • Média
Obhájce žádá o milost pro policistu, který zbil Jacques
(iDNES.cz, 9. srpna 2006, 18:02)


Obhájce policisty Tomáše Čermáka, obviněného za prvomájový zákrok proti člence zelených Kateřině Jacques, požádal prezidenta o milost pro svého mandanta. Kauza má podle něj politické pozadí. Policistovi hrozí až tři roky vězení.

"Požádal jsem pana prezidenta, aby se v řízení proti panu Čermákovi nepokračovalo," řekl advokát Jaroslav Janeček.

Městské státní zastupitelství v uplynulých dnech zamítlo Čermákovu stížnost proti obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. Podle žalobce je žádost neodůvodněná. V případě uznání viny tak hrozí policistovi až tři roky vězení.

Kateřina Jacques s několika členy Strany zelených protestovala na prvního máje proti demonstraci neonacistů. Při tom proti ní zasáhl Čermák, který ji prý brutálně napadl a bezdůvodně zbil.

Janeček ale tvrdí, že politička neuposlechla výzvu jeho klienta, ten tak měl právo proti ní zasáhnout. Čermák má podle Janečka tři děti a po svém dočasném zproštění výkonu služby se ocitl ve složité situaci.

Dalším důvodem, proč obhájce o milost požádal, je podle něj politické pozadí kauzy. Incident prý musela vyprovokovat skupina demonstrantů včetně Jacques, která na sebe chtěla upozornit před blížícími se volbami.

"Všude jinde na světe by paní Jacques byla zatčena a skončila ve vězení," řekl Janeček k jejímu chování vůči policistovi.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: