[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

SlovTek: Pripomínalo nám to začiatky tejto scény v deväťdesiatych rokoch, keď to ešte neboli masové akcie (Korzár.sk)


2006-08-10, 17:26:30 • Média
Účastníci SlovTeku sa rozišli v pokoji
(Michal Frank, Korzár, 9. srpna 2006)


Sigord – Najväčšia slovenská technopárty skončila. Po utajovaní miesta jej konania sa ju napokon organizátori rozhodli spraviť v rekreačnej oblasti Sigord neďaleko Prešova. Očakávalo sa, že na SlovTek príde asi tisíc tanečníkov, napokon ich nebola ani polovica. Technohudba prilákala na Sigord tanečníkov z celej Európy. Tí sa bavili až do včerajšieho rána.

Ich odchod z miesta konania SlovTeku bol pokojný, asistovať nemusela ani polícia. Nenaplnili sa ani obavy, že by účastníci SlovTeku po sebe zanechali spúšť. Včera bolo na lúke pri vodnej nádrži Sigord ešte niekoľko kamiónov, hudba už nehrala, poslední účastníci balili stany.

„Máme radi menšie akcie, ako bol SlovTek, lebo na veľkých je veľa ľudí, ktorí nejdú za zábavou, ale za drogami. To však nie je náš prípad. Hudba je najlepšia droga, nepotrebujeme k tomu žiadnu inú," povedal pre Korzár 25-ročný Francúz Benji počas balenia stanu a batožiny. Na Slovensko prišiel so svojou o rok mladšou priateľkou Allen (obaja na snímke). Predtým navštívili CzechTek v Čechách. Toto leto sa ešte chystajú na technopárty v Taliansku, na ukrajinský Krym, kde má byť podobná akcia, sa nechystajú. Obaja sú zamestnaní a jazdenie po podobných akciách patrí k ich štýlu života. Najradšej majú takéto podujatia vo vojenských priestoroch, ktoré sú pre ne ako stvorené. „Páči sa nám aj kontrast takejto hudby a prírody," podotkla mladá Francúzska, ktorej sa na Slovensku páčilo. „Nie je dôležité zažiť iba samotnú technopárty, ale aj vidieť okolie, porozprávať sa s domácimi ľuďmi..."

Francúzi si pozreli aj okolité lesy a zo slovenskej prírody boli uchvátení. Porovnali aj českú a slovenskú technopárty: „Na Czechteku to bolo strašne veľké, na Sigorde bolo komornejšie prostredie. Pripomínalo nám to začiatky tejto scény v deväťdesiatych rokoch, keď to ešte neboli masové akcie. Na Czechteku bola tiež strašná špina, tu boli ľudia, ktorí priebežne upratovali, čo je pri takýchto akciách dôležité," dodal Benji.

Francúzi pobalili svoje veci, zložili stan a odcestovali. V pokoji odišli aj ďalší tanečníci. SlovTek 2006 sa zaobišiel bez škandálov.

zdroj: ..:. Korzár.sk :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: