[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Soud zrušil vyloučení studenta za školy za 3 gramy marihuany (iDNES.cz)


2006-08-12, 11:55:32 • Média
Škola vyhodila studenta kvůli „trávě“, teď může zpět
(Ludmila Mlsová, iDNES.cz, 10. srpna 2006, 1:00)


Student Jan Chromý má právo odmaturovat na škole, z níž byl na jaře vyloučen kvůli marihuaně. Krajský soud v Českých Budějovicích totiž zrušil rozhodnutí Jihočeského kraje a ředitele Integrované střední školy stavební. Vyloučení prý bylo příliš tvrdým trestem za to, že přinesl drogu do školy.

(…)

Vyhazov za tři gramy
Celá kauza začala tím, že Chromý přinesl v únoru do školy tři gramy marihuany, kterou u něj našel učitel na záchodě. Ředitel školy Veselý byl nekompromisní: zavolal policisty a na základě jejich vyšetřování Chromého ze školy vyloučil kvůli hrubému porušení školního řádu.

Student neuspěl ani při následném odvolání na Jihočeském krajském úřadě. Od začátku se hájil tím, že drogu ve škole nekouřil ani nenabízel spolužákům a s kantory do té doby neměl žádný konflikt.

Za studentovo dostudování se od začátku přimlouval také Ivan Douda ze Střediska pro prevenci a léčbu drogových závislostí Drop In. Zkušený psycholog se včera netajil tím, že ho rozsudek příjemně překvapil.

"Všichni by se z toho měli poučit, hysterie kolem drog je někdy zbytečná. Rozhodující by měly být výsledky ve škole, chování žáka, a ne to, co je pravděpodobně spíš problémem vedení školy. Bylo by dobré, aby to byl precedens pro další ředitele škol – je to otázka přiměřenosti, slušnosti a pedagogického umu," konstatoval Douda.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: