[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Zlatá česká ochranka na Love Buzerace Planet 2006 (Lidovky.cz)


2006-08-15, 9:33:29 • Média

(...) Nářky nad tím, že letos nabízí Love Planet hlavně poněkud vysvícené hvězdy, které mají svůj zenit za sebou, nakonec byly zbytečné. Je pravda, že vystoupení industriálních metalistů Ministry bylo víc než co jiného uširvoucí vzpomínkou na polovinu devadesátých let, kdy je, jako aktuální kapelu, představil festival Jam na pražském koupališti Džbán. Chytrý elektropop Pet Shop Boys ani zpěvák Ice-T s kapelou Body Count ovšem svou návštěvou v prostorách holešovického Výstaviště návštěvníky nezklamali.

Právě samo místo konání bylo ovšem jednou ze dvou hlavních slabin festivalu. Nikoliv proto, že je prostorově poněkud omezené, spíše proto, že „planeta lásky“ letos přejala kolotočářský vztah k návštěvníkům se vším všudy. Když už se podaří člověka přivést na místo, je třeba ho náležitě oškubat. Pivo v kelímku za čtyřicet korun i ostatní nápoje se totiž daly pořídit pouze za žetony. Ty je nutné před odchodem všechny propít, a pokud ještě předtím vypadnou z kapsy, nevadí, peníze stejně zůstanou obchodníkům...

Šikana pod pódiem
Podstatně horší ale je, na akcích Interkoncerts již tradičně, jednání ochranky, která má dbát na pořádek a bezpečnost návštěvníků. Tam už posluchač, na rozdíl od možnosti prostě pití nekupovat, nemá na výběr. Při koncertu kapely Body Count v sobotu večer tak došlo k humorné scénce. V bezpečnostním koridoru u pódia přecházel vousatý muž středního věku vystrojený jako ochránce národního parku. Pohledem a gesty internátního vychovatele uklidňoval ty, kteří si chtěli v „kotli“ trochu užít.

Návštěvníci si přitom ochranku platí ze vstupného. Ta je tu kvůli nim, a ne naopak. Zatímco například na desetkrát větším festivalu v dánském Roskilde je hlavní prací mužů a žen v ochranných koridorech především rozdávat vodu v kelímcích, v Česku si s lístkem na festival můžete koupit i svou dávku ponížení.

Pořadatelská buzerace neušla frontmanovi Body Count a při skladbě Cop Killer o policejní brutalitě otevřel Ice-T plastovou láhev a se smíchem postříkal důležitě se tvářícího dozorce vodou. „Viděli jste, jak jsem toho motherfuckera polil?“ smál se ještě na konci koncertu. Společně s chvilkou explicitní erotiky, která na pódiu nastala při odhalení bujného poprsí raperovy blonďaté přítelkyně, tak Body Count obohatili letošní festival hned dvěma zážitky nad rámec své hudby.

zdroj a více: ..:. Love Planet 2006: Zaplať a neskákej! (Petr Vizina, Lidovky.cz) :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Niv-Mizzet: Este dobre ze som tam nesiel (15.08.2006, 17:44:43)
Chcel som sa tam ist pozriet hlavne kvoli Ministry, ale nakoniec som rad, ze som tam nebol. Uz minuly rok v Tabore bola ta buzeracia nado vsetky unosne medze -- po dlhsom vysvetlovani "ochranke", ze podla pravidiel (vytlacenych na letaku) ma maju pustit s flaskou vody dnu, ustupili, konecne.

Ze su (organizatori/predajcovia?) nenazrani jak vymlete hovada, bolo vidiet z toho, ze ludom vyhadzovali z batohu cely chleba, salamy, atd. pri vstupe, boli tam doslova kopy jedla.

2 Body Count: Thx very much :-)

Hodte na nich \mathfrak{T}he \mathfrak{W}retched.

"Far too many soldiers died in their beds."
[2] krtek: (15.08.2006, 19:02:16)
Právě kuli tomuhle jsem přestal chodit na komerční fesťáky! Jsou to obyčejní čórkaři..
[3] Konrád: mrdky (15.08.2006, 20:00:04)
Jo! sou to zmrdi!
[4] jky: (16.08.2006, 08:00:57)
ták
[5] Roman: Ne všude (18.08.2006, 14:51:41)
Nejni to tak na všech komerčních fesťácích. Ale je dobrý vědět, kam určitě nejezdit ;-)