[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Zelení prosadili zřízení podvýboru pro lidská práva. Bublan možná předseda bezpečnostního výboru. (Lidovky.cz)


2006-08-17, 17:38:13 • Média
Začala výborová válka
(Lidovky.cz,16. srpna 2006, 7:39)


PRAHA 16. srpna 2006 | 7:39 Poslanecká sněmovna začala konečně fungovat a poslanci se hned pustili do takzvané výborové války. Jde o hodně. ODS a ČSSD, dvě nejsilnější strany, chtějí ty nejdůležitější sněmovní výbory.

Pro dosavadního ministra financí Bohuslava Sobotku chtějí sociální demokraté klíčový rozpočtový výbor. Jeho váha se rovná téměř ministerstvu. Odstupující ministr vnitra Paroubkovy vlády František Bublan by zase rád výbor pro obranu a bezpečnost.

(…)

Zelení mají zájem o výbor pro evropské záležitosti. „Má smysl usilovat také o místopředsednictví v organizačním výboru, kde se rozhoduje o agendě sněmovny, a petičním výboru, kde jsme prosadili zřízení podvýboru pro lidská práva, což je jedna z priorit zelených,“ řekl včera novinářům poslanec Strany zelených Ondřej Liška. O jednotlivých výborech budou strany vyjednávat až do konce srpna.

Poslanci si včera také odsouhlasili, že ve vedení každého výboru budou vždy dva občanští a sociální demokraté, jeden komunista a jeden poslanec z KDU-ČSL nebo Strany zelených.¨Oproti minulému volebnímu období bude mít sněmovna více výborů. O čtyři. Počet funkcionářů, kteří dostávají vyšší platy, by se měl ale vyrovnat tím, že se naopak omezí počet podvýborů. Všechny výbory budou mít sudý počet členů, a to nejčastěji 18. Znamená to ale, že hlasování tam budou možná častěji než dosud končit patem.

celá zpráva: ..:. Lidovky.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: