[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Zadarmo dostaneš tolik hudby a emocí, že žádnej placenej festival tomu nesahá ani po kotníky (Jihlava-Underground.com)


2006-08-18, 13:42:00 • CzechTek
Hamiho report z Czechteku 2006
(Hami, Jihlava-Underground.com, srpen 2006, )


Tak to máme letos za sebou. CzechTek proběhl, a to tak, že naprosto bez problémů a dokonce za pomoci pánů od policie! Ale pěkně od začátku...

Vyrazili sme v pátek kolem páté hodiny odpolední v uvolněné náladě (jak jinak) a kolem půl dvanácté jsme podle aut a lidí kolem začali tušit, že již nejsme daleko. Navíc policejní hlídky tentokrát nevyhrožovali jako vloni, ale naopak ochotně ukazovali cestu již od obcí v blízkosti Czechteku. Všude siluety aut a lidí v jinak liduprázdné krajině působily spolu s hlukovým doprovodem jdoucím zpoza kopce značně slibně a nezdálo se, že by tentokrát chtěl někdo systémáky vyhánět.

Aut po krajnici přibývalo a my jsme museli také zaparkovat, protože dál to prostě nešlo, i když jsme byli ještě 3 kilometry od louky se soundsystémy. No neva. To, co následovalo, stálo určitě za to. Najednou se nám po krátkém stoupání otevřel výhled na prostor, který v celé své velikosti blikal, zářil a produkoval takové zvuky, že nějaké UFO se může jít zahrabat. PARÁDA! Czechtek v plný palbě. Mraky lidí, systémů, stylů. Po krátkém zastavení nad touto podívanou jsme se rozhodli ponořit se dovnitř, mezi všechny ty kamiony, agregáty, reprosoustavy, pomalované dodávky, do města s vlastními (ne)pravidly. Tolik lidí jsem zas už dlouho nevíděl, samý dredy-lidi se svýma aparaturama, jako vším co maj a čím se prezentujou. Zadarmo dostaneš tolik hudby a emocí, že žádnej placenej festival s dvěma, třema scénama tomu nesahá ani po kotníky. Ukázka lidský pospolitosti v malejch společenstvých, kde lidi spolupracujou na jedný věci, poněvadž to musí hrát a šlapat a musí bejt zábava. A hudebně fakt bylo z čeho vybírat, já jsem byl asi nejdýl zaseklej na systému s největší obrazovkou, hrající jakousi nadupanou směs techelektratranceu s kvalitním, silným zvukem. Jinak junglu, hardcoru i houseu bylo požehnaně, snad jsem to všechno ani nestihl. Páteční noc byla hodně o tom, zkusit si všechno projít a prozkoumat co, kde a jak. Viděl sem malou změnu oproti minulým létům a to čistě jen v uspořádání systémů. Každý systém měl hradbu a kolem pravidelně do podkovy svoje auta. Hned vedle navazoval tím samým stylem další systém. Volné místo mezi systémy, cizí auta, nic takového sem neviděl. Parkování návštěvníků bylo čistě kolem a na všechno dávala pozor policie(i když je fakt, že neprudila a neotravovala). Prostě takový organizovaný freečko, což určitě není nikomu na škodu, nabízí však zamyšlení. Když jsem tak chodil mezi systémy, říkal jsem si například, že oblíbený nápis na systémech:"Dance before the police show up!" ztratil smysl. Už nehrozilo nebezpečí.

více na: ..:. Jihlava-Underground.com :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: