[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Jste připravení na všechno? Kolik máte doma praporů? (Blisty.cz)


2006-08-21, 7:39:00 • Média
Srpnové hospodské kecy a žurnalistické komentáře
(Ladislav Žák, Britské listy, 21. srpna 2006)


Kostky byly sice vrženy,ale jaksi ještě nedopadly. Kulička na ruletě běhá jako kdyby měla motorek a nikdo neví, komu jaká padne. A tak se hraje a sází na všechny strany.

(...)

Osobně jsem dospěl k závěru, že všechno to, co nás potkalo v tomto horkém létě svlaženém povodněmi takového společného jmenovatele má. Ať už jde o kauzu Kafková a ČKA vůbec, dohady kolem nového silničního zákona, neujasněnosti kolem dalšího postupu v Lesích ČR, převyhláškování a zároveň nedovyhláškování ve zdravotnictví, státní rozpočet s tisíci otazníků, neřešení Kubiceho zprávy, pseudořešení Husákovy rychlé jízdy, otevírání a zavírání vyšetřování kopání do ležícího technaře, dva premiéři, pokusy zřídit u nás vojenskou základnu cizí moci a Bůh ví co ještě... To jsou jen některá základní témata této pseudookurkové sezóny, za kterými se podle mého názoru skrývá jediné. Kostky byly sice vrženy,ale jaksi ještě nedopadly. Kulička na ruletě běhá jako kdyby měla motorek a nikdo neví, komu jaká padne. A tak se hraje a sází na všechny strany.

Vzpomínám na legendárního totalitního soudruha, který vstupoval na lednové plénum ÚV KSČ v roce 1968 a měl v kapsa dva projevy. Jeden pro Dubčeka a jeden pro Novotného. Vzpomínám si také na neméně legendárního vysokého demokratického úředníka, který měl v obrovské tašce ještě na jednání vlády vždy několik variant řešení a předkládal to, které na poslední chvíli signalizovalo tučnější prebendu. A vzpomínám na neméně legendární slova našeho kamaráda z dob přestavby, který říkával: „Jak vás tak kluci poslouchám, tak jsem si vykopal sklep a mám v něm Vitany, konzervy, zavařeniny a tři prapory. Ruskej, americkej a bílej, kdyby nebylo vidět, kdo jde...“ Tři doby, tři vzpomínky, tři stejné přístupy. Být připravený na všechno, budit zdání činnosti a nejlépe nedělat nic. Nezadat si.

celý komentář na: ..:. Blisty.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: