[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Penc: Paroubek je určitě osamocen (MF DNES)


2006-08-21, 10:54:18 • Média
Rockeři píšou Paroubkovi k narozeninám
(Jan Hrudka, Mladá fronta DNES, 21. srpna 2006)


Po roce se lidé z festivalu v Trutnově připomenou premiérovi. Letos mu posílají pohled s trampskou odrhovačkou

Trutnov – Odstupující premiér Jiří Paroubek, který dnes slaví své čtyřiapadesátiny, může očekávat záplavu pohlednic. Pošlou mu je rockeři z nejstaršího českého festivalu pod širým nebem v Trutnově.

„Každá babička, když dostane od vnučky nebo vnoučka pohlednici, je velice potěšena. Pohled můžete poslat komukoli, ale kdybyste nevěděli, adresa muže, kterého jím jistě potěšíte, je k dispozici ve stánku ztrát a nálezů,“ nabádal diváky moderátor přehlídky Zdeněk Suchý, který za pohledy pro premiéra stojí. Suchý nechal mezi diváky rozšířit pět tisíc pohlednic. Na rubu mají vytištěný text trampské odrhovačky Ty jsi to moje zlato, zlato kočičí známé od táboráků. U ztrát a nálezů pak lidé našli Paroubkovu adresu domů a na chalupu v Jizerských horách. Pořadatelé tvrdí, že je získali z veřejných zdrojů.
„Zájem o adresy je veliký. Spousta lidí si je opisuje sama, ale mnoho zájemců nemá tužky, tak jim je musíme půjčovat. Nemáme to přesně spočítané, ale určitě už tu byly stovky lidí,“ shodli se pracovníci festivalových ztrát a nálezů.
Rockeři z Trutnova se Paroubkovi ozývají přesně po roce. Po tvrdém zásahu policie proti CzechTeku 2005 vystoupil na trutnovské pódium aktivista a pozdější kandidát a veřejně zavolal premiérovi. Pak zveřejnil jeho telefonní číslo. Premiérův mobil poté zahltily telefonáty a esemesky s nelichotivými názory na zásah proti CzechTeku.
„Premiér je určitě osamělý“ „Chtěli jsme, aby mu někdo napsal, protože je určitě osamocen,“ vysvětloval akci Stanislav Penc, který si za zveřejnění telefonního čísla vysloužil od Paroubka trestní oznámení. „Je to dobrý nápad, skvělý happening! Víc k tomu nemám co dodat,“ dodal Martin Věchet, zakladatel trutnovského festivalu, který undergroundu a jehož první ročník rozehnala komunistická policie. Pravidelným hostem festivalu bývá i exprezident Václav Havel. Letošní ročník však vynechal, ač chtěl původně přijet. „Omluvil se, že nepřijede, protože je v poslední době unavený a necítí se na to,“ popsala jedna z organizátorek trutnovského festivalu Eva Navrátilová. Havlovu zdraví neprospívají vysoké letní teploty.

***

Pro Paroubka
Co je na pohledu pro „osamělého“ premiéra

„Ty jsi moje zlato, který mám tak
rád, jen ty mně stojíš za to život pro tě dát,
bez tebe, zlato, nic není, jen ty jsi
moje haťapaťa potěšení, zkrátka a dobře, ty jsi moje
zlato, zlato kočičí.“

O autorovi| JAN HRUDKA, s přispěním Lenky Petrášové a Ivana Truhličky
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: