[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Festival Trutnov: Tentokrát nebudeme telefonovat nějakejm idiotům (MF DNES Hradecký kraj)


2006-08-21, 11:05:00 • Média
Rockeři poslali Paroubkovi pohledy
(Ivan Truhlička, Jan Hrudka, Mladá fronta DNES – Hradecký kraj, 21. srpna 2006)


Trutnov – Tolik blahopřání k narozeninám najednou u nás snad ještě nikdo nedostal. Odstupující premiér Jiří Paroubek, který dnes slaví své čtyřiapadesátiny, může očekávat záplavu pohlednic od účastníků víkendového rockového festivalu v Trutnově.

„Každá babička, když dostane od vnoučky nebo vnoučka pohlednici, je velice potěšena. Pohled můžete poslat komukoli, ale kdybyste nevěděli, adresa muže, kterého jím jistě potěšíte, je k dispozici ve stánku ztrát a nálezů,“ říkal iniciátor blahopřání, moderátor přehlídky Zdeněk Suchý, který nechal mezi diváky rozšířit pět tisíc pohlednic s textem písničky Ty jsi to moje zlato, zlato kočičí známé od táboráků.

Do Jiřího Paroubka si pořadatelé festivalu nezapomněli rýpnout ani v neděli odpoledne těsně před živým telefonátem s představitelem filmového Vinnetoua, francouzským hercem Pierrem Bricem. „Tentokrát nebudeme telefonovat nějakejm idiotům, ale člověku, kterému je tento festival věnován,“ uvedl Suchý v narážce na loňský ročník festivalu, kdy na protest proti policejnímu zásahu na technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku přímo z pódia Paroubkovi na mobilní telefon zavolal občanský aktivista Stanislav Penc a poté premiérovo číslo nadiktoval publiku. Paroubek si potom stěžoval, že mu přišla na mobilní telefon řada urážlivých zpráv a podal na Pence trestní oznámení.
Loni organizátoři festivalu oznámili stovkám návštěvníků hudebního festivalu číslo Paroubkova mobilního telefonu a kteří ho pak zahltili telefonáty a esemeskami s nelichotivými názory na zásah proti CzechTeku. „Když se drobná záležitost politizuje, je to ukázka slabosti jednotlivce a my chceme upoznornit: Nemáte nadhled, zlato kočičí!“ řekl Suchý.
Přestože navázání telefonického spojení s Pierrem Bricem provázely technické problémy a hlas filmového Vinnetoua se často ztrácel, zaplněné hlediště trpělivě čekalo na každé jeho slovo.

Vinnetou v tee-pee nespal

Diváci se z krátkého rozhovoru například dozvěděli, že v indiánském tee-pee spal filmový Vinnetou pouze jednou v televizním pořadu, mezi opravdovými indiány žádné přátele nemá a neustálé spojování jeho jména s indiánským náčelníkem mu ani po tolika letech nevadí. „Stal jsem se Vinnetouem, tato postava mě hodně ovlivnila a bude navždy součástí mého života,“ řekl Brice, který se rovněž přiznal, že nikdy v životě nebyl na žádném rockovém festivalu.
Nevyloučil však, že se do Trutnova někdy v budoucnu podívá. „Přijel bych hodně rád,“ dodal filmový Vinnetou.Stanislav Penc a Zdeněk Suchý při loňském telefonátu Jiřímu Paroubkovi
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: