[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Obavy z „ostravského Czechteku“ se nepotvrdily (MF DNES – Moravskoslezký kraj)


2006-08-23, 11:21:00 • Média
Slezskoostravský hrad obsadí taneční hudba
(Ondřej Stratilík, Mladá fronta DNES – Kraj Moravskoslezský, 23. srpna 2006)


Ostrava – Tento víkend se v okolí Slezskoostravského hradu uskuteční velký hudební festival. To by nebylo nic zvláštního, vždyť každoročně se tu potkává několik tisíc lidí na Colours of Ostrava. Ale nyní bude patřit taneční hudbě.
Chystá se tady totiž pátý ročník Ostravského žonglovacího a hudebního festivalu, kam přijede kolem šedesátky DJs.
A pořadatelé očekávají velkou návštěvnost. „Počítám s tím, že dorazí tři tisícovky lidí,“ vypočítává hlavní organizátor akce Lukáš Čvanda.


Největším lákadlem budou samozřejmě žonglérská vystoupení, přijede třeba i provazochodec Manuel Berousek ze stejnojmenného cirkusu. Ale největší počet návštěvníků dorazí za hudbou. Na pěti scénách tady bude vyhrávat třeba tekkno nebo drum'n'bass.

Pořadatelé ani policie se nebojí problémů

Nebojí se pořadatelé problémů kvůli hluku? „Samozřejmě že jsem obešel všechny domy v blízkosti hradu. Snad to bude všechno v pořádku,“ reaguje Čvanda.
Hudba bude totiž v okolí hradu znít od sobotního poledne až do nedělního rána.
Jde sice o festival taneční hudby, který nemá svou velikostí v Ostravě obdoby, ale i městská policie je v klidu. „Akci samozřejmě bereme v potaz,“ říká mluvčí strážníků Vladimíra Kejdová.
„Ale žádné problémy neočekáváme,“ dodává Kejdová jedním dechem. Podle ní bude jediným důsledkem zvýšený pohyb lidí v oblasti Slezské Ostravy.
Policie bude mít ale i přesto přichystány muže v záloze. Nebojíte se i tak stížností na velký ruch? „Minimálně. Většina stížností je stejně vždycky jen z okolí Stodolní ulice,“ odpovídá Kejdová.
Minulé ročníky žonglovacího festivalu se konaly na Černé louce, letos poprvé se všechno dění přesunulo na prostranství a parkoviště vedle Slezskoostravského hradu.
Za přesunem prý stálo to, že po skončení loňského festivalu se na zařízení Černé louky objevily vysoké škody. „Letošní ročník je poměrně nákladný. Spoléhám se na to, že lidé hodně vypijí,“ směje se Lukáš Čvanda.
Pořadatelům vyšli vstříc i vystupující. „Rakouští hudební producenti přijeli za minimum. Místní DJs mi takhle oplácejí, že si přes rok můžou zahrát u mě v klubu,“ vysvětluje Čvanda, jinak také majitel klubu Marley a produkční velkých ostravských akcí jako Metan hip-hop nebo SOS Karolina.
Podle všeho by festival neměly provázet žádné problémy. Před časem se sice objevily kritické hlasy, které mluvily o „ostravském Czechteku“ a podobnou akci odmítaly. Ale jak je zřejmé, pořadatelé mají vše pod kontrolou.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – severni Morava a Slezsko
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hanys: uz aby bylo (23.08.2006, 11:42:51)
vsak se taky Ostravaci kazdy rok tesime. Zonglfest je vzdycky super, a tentokrat bude teda fakt co poslouchat :-) Zazonglujem, zakalime....