[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Jestli je na místě něco ČT vyčítat, pak servilnost k politikům a nudně vedené rozhovory (Lidovky.cz)


2006-08-23, 17:22:00 • Média
Volání po cenzuře v České televizi
(Erik Tabery, Lidovky.cz, 22. srpna 2006)


České televizi v posledních dnech novináři pěkně vyprášili kožich. S většinou poznámek se dá bezpochyby souhlasit, zejména pokud jde o kritiku repríz vyčpělých či normalizačních pořadů. Komentář redaktora Lidových novin Ondřeje Austa (Kavčí hory v zajetí kiksů, LN 19. 8.) ale napadá to nejnadějnější, co se na obrazovce v posledních měsících objevilo. A proto stojí za to polemizovat.

(...)

Text Ondřeje Austa přichází v nejméně vhodnou chvíli. Jestli bylo na místě v minulých letech ČT něco vyčítat, pak servilnost k politikům a nudně vedené rozhovory. V poslední době se ale klube sebevědomější tvář televize. Je to sice zatím velmi nenápadné, ale mladší generace redaktorů televize nepůsobí tak zatíženě servilitou k mocenské autoritě.

Co podobné články, jako je ten Austův, způsobují, bylo vidět hned v pondělí znovu v LN. Mluvčí televize Martin Krafl (ČT 24 se konkurence nebojí, LN 21. 8.) rychle prosil svět, aby lidé nesoudili celou instituci podle „chyby jednoho či dvou pracovníků redakce“ a neopomněl dodat hrozivě znějící větu, že „za své pochybení ponese moderátor následky“. Bude-li výsledkem snahy o nezávislost peskování nejen od politiků, vedení televize, ale i od novinářů, hrozí, že se na to vykašlou. Nebo skutečně přijde zásah shora.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: