[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

… čekají nás další roky českého mečiarismu (NeviditelnýPes.cz)


2006-08-25, 8:03:00 • Média
Chucpe
(Pavel Bárta, NeviditelnýPes.cz, 25. srpna 2006)


Jiří Paroubek, zdá se, využil šance. Tou šancí bylo a je, že nečervená polovina sněmovny představuje podstatně heterogennější společenství než obě strany zrozené z lůna Marxova učení.

(…)

Opravdu jsem si myslel, že stupidita definice „proevropské vlády“ nemůže být překonána. Vystoupení Kalouska, který vstup do tiché koalice s komunisty zdůvodňuje potřebou chránit politickou pluralitu v této zemi, již není stupiditou, to je vzorové chucpe. Jakkoli chápu, že tato dohoda může být záchranou pro ohrožené bratry a sestry a pro lidoveckou vrchnost zase záchranou před jejich spravedlivým hněvem, jakkoli chápu, že dnešní komunisté se od gottwaldovců liší tím, že ruské divize stojí na Donu a nikoli na Labi, toto může vyslovit pouze člověk, který na ostudu své vlastní strany pragmaticky zapomněl, a proto se ji znovu chystá její prožít.

(…) s nejvyšší pravděpodobností nás čekají další roky českého mečiarismu, politiky, která Česko povede spíše na jih nebo východ, než do civilizované Evropy. Pokud se nestane něco neočekávaného, nakonec to bude Jiří Paroubek, kdo volby vyhrál. Nikoli volebním výsledkem vlastní strany, ale tím, že prostě vize užití politické moci u tří stran – socialistů, komunistů a lidovců – je natolik blízká, že umožňuje dohodu, a podpora voličů je natolik silná, že pro tento průnik vizí dává parlamentní většinu.

celý komentář: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hynek: Chucpe (25.08.2006, 10:41:15)
Jo, to bylo taky prvni, co mne napadlo.

Je to chucpe, Kalousek je chucpanik.

[2] Batman: (25.08.2006, 19:05:44)
Můžeš definovat slovo chucpe?