[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Kdy bude potrestán autor videa, na kterém čtyři těžkooděnci mlátí účastníka Czechteku?


2006-08-26, 9:54:11 • Média
Pan Machálek: Piráti silnic
(Emanuel Mandler, NeviditelnýPes.cz, 22. srpna 2006)


Už jsem si zvykl, že pan Machálek nepatří jen mně. V restauraci Na kahánku ho berou jako nějakého patriarchu, a tak se často stávalo, že za ním přišlo hodně lidí a já jsem si s ním ani nemohl popovídat.

Dnes bylo Na kahánku obzvláště rušno. Celkem pět lidí se nahrnulo kolem Machálkova stolu a rozčileně mluvilo jeden přes druhého. Když jsem přišel, hovořil právě soused z vedlejšího paneláku, pan Müller. Říkal, že takhle by měla naše televize pracovat, jako včera NOVA. Udělala dobře, že předvedla, jak dostal pokutu řidič, který vyfotografoval nepřípustně rychlou jízdu ministra Bublana. A ještě správnější bylo, že v témž zpravodajském pořadu se mohl divák dozvědět o tom, že se po několika měsících obnovuje již odložené řízení proti těm čtyřem policajtům, kteří jsou zachyceni, jak mlátí bezmocně ležícího účastníka Czech Teku.

(…)

– Počkejte, zeptal se pan Müller, proč je v této souvislosti policejní prezident tak důležitý? – Neříkejte, že to nevíte, zašklebil se pan Machálek. Právo by mělo být, jak nás každý ujišťuje, rovné. Takže i v těchto případech, o kterých mluvíme, měl být potrestán pravý viník a ten, jak jste si, vážení, mohli všimnout, není v případě Czech Teku obviněn. Samozřejmě, zdůraznil pan Machálek, že není. A přece ve všech případech, o kterých hovoříme, jsou potrestaní viníci (ti, kteří přistihli vysokého činitele při nezákonnosti) ze stejné sociální skupiny, prostí občané. Jen případ policejního prezidenta se tomu vymyká. Policejní prezident se postavil nad zákon a sám sobě udělil pokutu – to tu tedy ještě nebylo! Buď vládne právo, nebo zákon džungle. Podle vzoru policejního prezidenta by se mohli provinilci z řad vysokých úředníků také postavit mimo zákon: uloupil pět milionů? Dá si trest, že vrátí milion.

Celé je to velmi nepěkné. Jestli je viníkem ten, kdo zachytil při nepřístojnosti ministra nebo policejního prezidenta, měl by přece být viníkem té ošklivé scény z Czech Teku ten, kdo ji natočil. Kdyby ji nenatočil, nikdo by se nedozvěděl o surových policajtech, kteří bijou do bezmocného člověka na zemi, a celý náš policejní a justiční aparát by měl po starosti

celý článek: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: