[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Individua a hluk na Švihově (Klatovský deník)


2006-08-28, 11:17:26 • Média
Hluk sužoval o víkendu obyvatele Švihova
(Ludvík Pouza, Klatovský deník, 28. srpna 2006)


Fámy kolem multikulturního festivalu ve Švihově se nepotvrdily. Nejednalo se o technopárty, nýbrž o plánovanou akci.

Švihov – O uplynulém víkendu patřil hrad ve Švihově hudbě, filmu, divadlu a dekoraci. Fámy o plánované technopárty či obdobě švihovského CzechTeku se rozplynuly jako mlha nad hradním příkopem. "Chceme návštěvníky naší akce zaujmout. V prostředí hradu Švihov se totiž podobný festival koná úplně poprvé," říká organizátor akce Michal Růžička.
Brány festivalu se otevřely již v pátek, kdy byl festival zahájen programem plným klubové a moderní hudby.
"Program ve Švihově byl dostatečně pestrý, o čemž svědčí například sobotní odpoledne. To bylo věnováno hlavně divadlu," říká organizátor. "Bylo tu loutkové divadlo, představilo se Divadlo Disharmonie, Kabaret Caligula a další. Myslím že obavy obyvatel byly zbytečné a že se všichni přesvědčili o tom, že tato akce byla pouhou snahou přiblížit mladým lidem kulturní památky a přivést je do netradičních míst," hodnotí plány Růžička.
"Mladí se vůbec neumí bavit. Celý večer to tu dunělo a po městě se brouzdala podivná individua," říkají obyvatelé města, kteří nechtějí být jmenováni. Podle operačního důstojníka Okresního ředitelství Policie ČR v Klatovech Josefa Šerého nebyly ve Švihově po pátečním večeru zaznamenány žádné negativní jevy a ani na lince 158 se neobjevily žádné stížnosti občanů města. "Také program během sobotního dne probíhal poklidně," dodal Šerý.
Festival byl organizátory ukončen v neděli ráno. "Jsme spokojeni, na zdejším hradě se nám moc líbí a pokud to půjde, rádi sem za rok opět zavítáme," řekl organizátor Růžička. "Stejnou akci jsme dělali v loňském roce na hradě Točník. I tam bylo moc pěkné prostředí, ale z bezpečnostních důvodů účastníků jsme museli pro naši akci hledat nové místo. Švihov nás velice zaujal," dodal. "Program sice organizačně vázl, ale páteční večer byl úžasný," hodnotí akci účastníci z Plzně. "Byla jsem okouzlena atmosférou v tomto prostředí a mohu říci, že kdo do Švihova na tuto akci nepřijel, tak prohloupil," říká účastnice Hella.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hynek: Jezismarja (29.08.2006, 12:35:00)
Zabava mladych je OK, ale techno/Czechtek ne?
Kdy uz konecne verjnost pochopi, ze techno/Czechtek je uplne stejna zabava pro mlade jako cokoliv jineho?
[2] Usama: zvyknou? (29.08.2006, 12:37:31)
cca 10-15 let, než si zyvknou nebo než příde něco nového strašnějšího než freetekno ;)
[3] Hana Zagorová: (29.08.2006, 22:24:34)
Zvyknou si až budou hrát tekno v rádiích a v gogošou budou hopsat dredaři.
[4] Usama: Vítej Haničko Sluníčko (29.08.2006, 23:19:16)
no nejvyssi cas změnit styl a rytmus Hani ;)

hlavne ten clanek je typickej novinarskej shit,
vypada to ze vyzpovidal jednu babu a jeji canc da do titulku, aby zaujal a v preposledni casti zpravy uvede, ze na hluk si na policii nikdo nestezoval, ..typickej novinarskej debilismus
[5] buldozerlotr: (04.08.2007, 13:14:47)
No je jasny, ze to starsi generace odsuzuje.. Duvod je prosty, je to treba jako z Rokenrolem, taky to mlady strasne bavilo a starsi to udsuzovali, proc??
Jednoduse proto, ze se jim to taky libi (rytmicky), ale nechtej to dat na jevo, tak nam tu muziku zavidi.

Tekno musi zacit vyzdvihovat nejaky vseobecny medium, treba vic radii el. muziky, nebo vic poradu, nebo by mohli zaradit do esa (nebo jak se to ted jmenuje) divokou kartu a vzdy v nejakym stylu:D