[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Britský Mlýnec – Policie tvrdě zasáhla proti rave party v Essexu – nejméně 10 zraněných (Blisty.cz)


2006-08-28, 13:24:00 • Média
Británie:200 policistů zasáhlo proti ilegální rave party
(The Guardian, Britské listy, 28. srpna 2006)


Jeden policista přišel o prst, osm dalších bylo zraněno.

Dvě stě příslušníků pořádkové policie z pěti anglických okresů použilo v sobotu večer slzného plynu, psů a obušků proti 1000 účastníkům ilegální rave party v Essexu. Nepokoje vybuchly na poli nedaleko vesnice Ickleton, kde se účastníci rave party střetli tvrdě v policií. Střet připomínal vrchol hnutí "svobodných rave parties" koncem osmdesátých let.

Násilí vzniklo poté, když se malá delegace policistů pokusila vyjednat zrušení rave party, ale setkala se z "bezprecedentním a zuřivým odporem", uvedla policie. Jeden policejní automobil byl podpálen a devět policistů bylo zraněno, jeden má zřejmě zlomenou klíční kost, jiný přišel o prst. Nejméně dva účastníci rave party byli také zraněni.

Policie zablokovala dálnici M11 prostřednictvím celé řady policejných aut a později zavedla rychlostní limi 70 km/hod, když se účastníci rave party pokoušel přecházet dálnici, aby se dostali na – policií ostře střežené – pole, kde se měla konat.

Menší část účastníků rave party napadala policii. Házela na ni rozbité lahve, tyče z lešení a další předměty, uvedla policie.

Účastníci rave party tvrdé, že policisté užívali nepřiměřené síly. Jeden z organizátorů popsal postup policie jako "naprosto fašistický čin totální nelidskosti".

více na: ..:. Blisty.cz :.
anglický zdroj: ..:. 200 riot police break up illegal rave (Guardian.co.uk) :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] krtek: (28.08.2006, 19:54:41)
Proč?
[2] Usama: Bin Lavin (28.08.2006, 21:01:30)
protoze mi zatkli vsechny hochy na ostrovech a nudi se, zmetci :(