[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Nahnědlý strážník u městské policie skončil (iDNES.cz)


2006-08-29, 10:31:00 • Média
Strážník přišel kvůli pletkám s neonacisty o uniformu
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 28. srpna 2006, 12:34)


Městská policie v Praze dala výpověď strážníkovi, který byl na nedělní demonstraci extremistů před izraelskou ambasádou. Podle Ondřeje Cakla, který dlouhodobě monitoruje aktivity extremistů v České republice, se jedná o strážníka Milana Tobiáše.

(...)

Milan Tobiáš si vede internetové stránky (pozn. CzTkBlg: Ve fotogalerii má M.T. i fotky z pražských demonstrací po Czechteku. Zřejmě jakékoliv demošky miluje ;), kde publikuje články na téma vlastenectví a zachování ras, zároveň na nich zveřejňuje fotografie z různých demonstrací. "Neřekl bych, že je neonacista, ale udržuje s nimi kontakt. Pravidelně chodí na jejich akce a zaznamenává je," uvedl Cakl.

Ještě před časem byl Tobiáš aktivním členem KDU-ČSL v Praze 10. Poté, co byl vyškrtnutý z kandidátky v posledních komunálních volbách, ze strany odešel. "Rozešli jsme se názorově," vysvětlil iDNES.cz předseda místní organizace lidovců Karel Dufek.

O strážníkovi s vyhraněnými názory psal loni v listopadu časopis Týden.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Usama: Feřtek se zastává vyhozeného strážníka (29.08.2006, 12:29:10)
[2] Býv-polit.vězeň komunismu: Cáknuté kecy (29.08.2006, 13:11:04)
Na Czech Teku vás mlátili na rozkaz komoušských velitelů jejich soudruzi dětičky,něco jako soudruh Cakl.Když někdo nesouhlasí se sionistickým vražděním civilistů nemusí být jak je zvykem v ČR neonacistou?ČR je nedemokratická země a vy kupodivu pod vlivem policajtských agentů-Cakl-Býv přispíváte,jste na straně POLICIE!!!
[3] Usama: 2byvpolvězko (29.08.2006, 14:00:30)
ale ale ..to sou mi věci u nevěřících psů
[4] admin: Eeh..? (29.08.2006, 20:11:46)
eeeeh..? jak jako že jsme na straně policie? já jsem si tedy nevšiml, že bychom byli na něčí straně, alespoň co se tohodlenc týče...
resp. já osobně jsem teda na straně izraelské, což je ovšem můj ryze osobní postoj...
allah akbar...
[5] weena: (29.08.2006, 20:16:07)
ja jsem na ty treti strane, sere me jak policie tak i mafiani ...
[6] weena: (29.08.2006, 20:29:26)
ovsem vono policie - mafie, nejsem si jist jestli stoji proti sobe???
[7] Usama: další info k nackopolicajtovi (29.08.2006, 20:30:10)
blisty k afeře s nackopolisem
http://www.blisty.cz/art/30059.html

celý článek z Týdne
http://www.tyden.cz/text.asp?show=text&tid=18295
[8] Usama: Strážník se brání že je novinář (30.08.2006, 07:11:25)
[9] Usama: Právo ke kauze Tobiᚠ(30.08.2006, 19:01:22)
Policie o sklonech strážníka věděla dva roky

Tobiᚠodmítl, že by byl extremistickým aktivistou

O náklonnosti pražského městského strážníka Milana Tobiáše k extremistickým hnutím věděla Policie ČR ještě před tím, než byl v neděli zatčen v souvislosti s účastí na neonacisticky zaměřené demonstraci před izraelským velvyslanectvím.
Informaci již letos na jaře předala nadřízeným Tobiáše, městská policie ale tvrdí, že o tom nevěděla.
Kriminalisté se o Tobiášových sklonech dozvěděli zhruba před dvěma roky. „Účastní se neonacistických koncertů, demonstrací a akcí,“ přiblížil včera Právu Jiří Kopečný z odboru pro odhalování závažné obecné kriminality. Skutečnost, že Tobiᚠpracuje jako městský strážník, ale policie odhalila až přibližně před rokem. „Informaci jsme prověřovali a v okamžiku, kdy se nám potvrdila, jsme ji v podstatě předali městské policii,“ uvedl Kopečný. Odmítl ale sdělit, které konkrétní osobě ji oznámil. „Jména říct nemohu, byli to jeho nadřízení,“ uvedl.
Milan Tobiᚠs tvrzením Jiřího Kopečného jednoznačně nesouhlasí. S extremistickými uskupeními prý žádný bližší vztah neudržuje. „Jsou to všechno lži,“ řekl včera Právu.
Současně přiznal, že na akce extremistů od roku 2003 chodí. „Je to jen z vlastního zájmu. Chodím tam dokumentovat, fotím a natáčím na video. Nejsem přímý účastník,“ uvedl. „Chodím i na mnohé jiné akce, které jsou protichůdné s extremistickými,“ doplnil. Materiál pak zveřejňuje na svých internetových stránkách. Odmítl, že by byl aktivistou nebo s nimi udržoval bližší vztah.
Vedení pražské městské policie bylo přitom v pondělí Tobiášovými sklony údajně zaskočeno. „Bylo to pro nás překvapení,“ řekl v pondělí Právu ředitel strážníků Vladimír Kotrouš. Včera nebyl až do uzávěrky k zastižení, po celý den měl jednání a nereagoval ani na SMS zprávy či e-mail.
Tobiášův případ přitom z městské policie nesmí kromě něj nikdo komentovat. „Dal si výhradu, že se k tomu bude vyjadřovat pouze pan Kotrouš,“ řekla včera mluvčí strážníků Vilma Častová.
Náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS), který má městskou policii v kompetenci, se již v pondělí pozastavil nad postupem zvláštních útvarů policie. „Mohly by v této věci komunikovat s vedením městské policie,“ prohlásil. Kopečný však trvá na tom, že informaci Tobiášovým nadřízeným předal. „Stojím si za tím, že jsem je informoval,“ zdůraznil včera.
Stejně jako Kotrouš ani Blažek včera nebyl k dostižení. Ačkoli se měl dostavit na plánovanou tiskovou konferenci, nakonec na ni nepřišel. Do uzávěrky neposkytl Právu žádné vyjádření.
Své nedělní zadržení považuje Tobiᚠza osobní útok, který podle něj záměrně iniciovala Policie ČR. „Oni vědí, že na podobné demonstrace chodím. Já jsem v minulosti mj. i poukazoval na jejich nestandardní chování, když třeba přehlíželi neonacistické projevy některých účastníků manifestací,“ řekl.
Od roku 2001 byl členem KDUČSL, letos ho prý po neshodách vyškrtli z kandidátky, dokonce chtěl kandidovat na radnici v Praze 5.

[10] Fízl: (02.09.2006, 12:14:30)
Strážník není policista. Je v tom kapánek rozdíl. A jestli já jsem mafián, tak se asi poseru smíchy. Kecat o tom všem umí každý, a tady jsou obzvlášť ukecaní a chytří lidi, samá potlačovaná inteligence, tak bacha na to, abyste neskončili v nějakém lágru, a tam to vypadá, policajti mučí lidí, mačkají palce, bijou je, no prostě hrůza.
[11] antifa: Tobiáš na ČT1 (13.09.2006, 23:38:36)
Reportéři ČT: jak vypadá náckovské A.C.A.B. v praxi?! K tomu hrající Pačes

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/04.09.2006/1142743803-reporteri-ct/24482.html