[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Před rokem: LN prověřovali informace Blesku. Státní zástupkyně proti propuštění Itala z vazby.


2006-08-31, 20:21:44 • Média
Policejní šéfy šetří inspekce
(Lidové noviny, 11. srpna 2005)


PRAHA Inspekce ministra vnitra prověřuje podezření, že vysocí důstojníci pražské policie úmyslně nezabránili zbití svých kolegů. Dvojice policistů se dostala minulou středu na pražském Strahově do ostrého střetu s několika technaři. Oba volali vysílačkou o pomoc, ale jejich nadřízení to prý odmítli. Nechtěli totiž kompromitovat policii, kritizovanou ze všech stran kvůli tvrdému zákroku proti CzechTeku.
„Inspekce se tím zabývá od minulého pátku. Šetření je ale na samém začátku a inspekce zatím jen prověřuje, jestli vůbec mohlo k nějakému trestnému činu dojít,“ tvrdí mluvčí policejního prezidia Zdeněk Zelenka.
Inspekce nechce prozradit, o které policejní důstojníky jde. Deník Blesk, který o případu informoval jako první, ovšem tvrdí, že pomoc odmítl náměstek pražského policejního ředitele Zdeněk Bezouška a zástupce ředitele policie Prahy 1 František Zelenka. Oba dva včera telefony nezvedali a přes svůj sekretariát LN vzkázali, že o rozhovor nestojí.

K incidentu došlo minulou středu. Policisté jeli zatknout na Strahov Itala kvůli podezření, že dva dny před tím najížděl autem do jejich kolegů. Při zákroku se střetli s hloučkem technařů a několika ranami z pistole postřelili a podle technařů dokonce zastřelili jejich psa.
Asi o hodinu později se na Strahov vrátili dva pochůzkáři, aby ohledali místo, kde byl pes zastřelen. Mezi policisty a technaři došlo k potyčce. Oba pochůzkáři byli zraněni a lékař jim musel vystavit neschopenku. Napadení policisté volali během incidentu o pomoc, ale jejich nadřízení podle Blesku připravené posily odvolali se slovy: „Okamžitě se vraťte. Víte, jaká je politická situace?“ Jestli taková slova padla, odmítá inspekce potvrdit. Její šéf Miroslav Borník ale LN včera potvrdil, že inspekce „prověřuje záznamy z vysílaček“.
Zadržený Ital asi ve vyšetřovací vazbě ještě nějakou dobu zůstane. Sice je připraven složit požadovanou 200tisícovou kauci, státní zástupkyně si ale podala stížnost. „Spis nyní předáme Městskému soudu v Praze, který o stížnosti rozhodne. Do té doby není možné o propuštění z vazby jednat,“ uvedl mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 7 Tomáš Hájek.

Foto popis| Technaři se na Strahově usídli po rozehnání CzechTeku.
Foto autor| Foto ČTK
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Roj: A tohle je z letoska :-) (31.08.2006, 20:45:35)