[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Bachař z komunistické věznice poslancem za KSČM (ČT24.cz)


2006-09-1, 8:11:00 • Média
DB: Poslanec KSČM pracoval ve věznici, kde byli i disidenti
(ČTK, ČT24.cz, 1. září 2006, 7:32)


Praha – Poslanec za KSČM Josef Vondruška začínal svoji kariéru jako vychovatel v dnes ji zrušeném II. nápravně výchovném ústavu Minkovice na Liberecku, kde si za komunismu odpykávali tresty nejen násilníci či defraudanti, ale i disidenti. Byl tam vychovatelem v letech 1972 až 1990. Píší to Deníky Bohemia.

Na pobyt v minkovickém zařízení nechtějí vězni podle listu příliš vzpomínat. "Pokud existuje peklo na zemi, pak bylo v Minkovicích," řekl Jiří Gruntorád z Libri prohibiti.

Vondruška řekl, že v minkovickém ústavu rozhodně neseděli "žádní beránci". "Vrahů tam bylo nemálo. I pár za trestné činy proti republice. Nedělali jsme mezi nimi rozdíly. Ke všem stejný přístup," řekl. Tvrdě se ohradil proti tvrzení o trestech, porušování lidských práv, šikaně či bití vězňů.

"Zapřáhli nás do sněžného pluhu, pohonné hmoty se prostě musely ušetřit," popsal situaci v ústavu Gruntorád. Na adresu Vondrušky dodal: "Záznamy o nespočetných kázeňských trestech, kterými zostřoval již tak nesnesitelné podmínky, jsou uloženy v mém spise."

zdroj: ..:. ČT24.cz :.Co se dá napsat komunistickému bachařovi? vondruskaj@psp.cz
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: