[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Co napsal George W. Bush Paroubkovi aneb …


2006-09-6, 13:14:00 • Vládní lži a jiná svinstva
… zábavná komunikace několika lhářů

(…) Premiér Paroubek v pondělí po třech měsících přesluhování přestal být premiérem. V tento pro něj zřejmě smutný den dostal nečekaný dárek. Dle Paroubkových vlastních slov dárek „hezký“.

Napsal mu nejmocnější muž světa, americký prezident George W. Bush. „Pod Vaším vedením Česká republika významně přispívala k dosahování našich společných cílů v boji proti terorismu a prosazování lidských práv a zákonnosti,“ napsal Bush. Důvodem takovýchto děkovných slov nebyl smutek amerického prezidenta nad tím, že Paroubek v Praze končí. Kdoví jestli Bush ví, že Paroubek není ten šedovlasý běžec, kterého k sobě pozval, když chtěl před pár lety naštvat Václava Klause. Tedy že Paroubek není Špidla.

Ostatně nebyl by jediný, kdo by to nestíhal sledovat.

Důvodem dopisu je eminentní zájem USA, aby v Česku byla umístěna část obranného protiraketového systému, kterému se nepřesně a zavádějícím způsobem říká „raketová základna“.

S Paroubkem „hezký dopis“ od amerického prezidenta, který mu americká ambasáda záměrně předávala ještě jako premiérovi, nepohnul. Předseda ČSSD balvanovitě prohlásil, že sociální demokracie, čti já Paroubek, je proti základně. Následně nevěděl nic lepšího, než napadnout nového ministra zahraničí a zastánce účasti na protiraketovém systému Alexandra Vondru. Bývalého velvyslance v USA, šéfa summitu NATO v Praze, člověka, který se ve Washingtonu těší mimořádné důvěře. „Měl by nejdříve najít v Iráku zbraně hromadného ničení, o nichž před časem tak plamenně hovořil jako o důvodu, pro nějž musejí USA vojensky zasáhnout v této zemi,“ útočil Paroubek na Vondru.

zdroj: Základna vadí. Komunistům (Lidovky.cz)fotozdroj: DIY Karneval 2006
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: