[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Langer: Husáka si nechám, ale Czechtek a estébáky prověřím (ČT24.cz)


2006-09-7, 17:14:00 • Média
Ministr Langer zeštíhlil vedení vnitra
(ČTK, ČT24.cz, 7. září 2006, 16:10)

Praha – Ministerstvo vnitra bude mít ode dneška jen tři náměstky namísto dosavadních sedmi. Noví náměstci se budou starat o vnitřní bezpečnost, ekonomiku a provoz a veřejnou správu. Zeštíhlení organizační struktury ministerstva vnitra patří k prvním krokům, které ve funkci ministra provedl Ivan Langer (ODS).

(...)

Langer také uvedl, že do 19. září by mělo být na ministerstvu připraveno řešení toho, jak naložit s lidmi, kteří dříve působili v komunistické Státní bezpečnosti a ještě nyní v bezpečnostních silách pracují. Na dalším postupu podle něj pracují Salivar a policejní prezident Vladislav Husák. Ministr se bude zpětně věnovat také kauze CzechTek, tedy loňské technoparty u Tachova, kde byly při zásahu policistů proti účastníkům zraněny desítky technařů i policistů.

Ministr řekl, že svolá jednání, kde si nechá k uvedené kauze předložit závěry šetření odboru vnitřní kontroly a Inspekce ministra vnitra. "Na základě takto definovaných závěrů si já udělám svůj závěr, zda je to dostačující, či nikoli," řekl.

Langer dnes také naznačil, že na dalších významných postech, jako je funkce policejního prezidenta a ředitele české zahraniční rozvědky (Úřad pro zahraniční styky a informace – ÚZSI), změny neplánuje. "Myslím, že přítomnost pana policejního prezidenta (Vladislava Husáka na tiskové konferenci) je důkazem naší oboustranné snahy dosáhnout toho, o čem jsem mluvil," řekl.

K řediteli ÚZSI Karlu Randákovi Langer poznamenal, že nezná konkrétní důvod, proč by se s ním měl loučit. "Nevylučuji, že taková situace nastane, ale v tuto chvíli nic takového neplánuji," prohlásil.

Husák novinářům řekl, že sdílí Langerovy představy o tom, jak má policie vypadat, a nevidí proto důvod, proč by měl odstupovat. "To, co vyhlašuje ministr vnitra, osloví všechny policisty," míní. V policii je podle něj nutné "přitlačit" a vyvozovat odpovědnost za selhání i u vysoko postavených policistů.

celá zpráva na:..:. ČT24.cz:.

Další info:
Zatím nemám důvod odvolat Husáka, řekl Langer (iDNES.cz)

pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hanys: VIVA LANGER !!! (08.09.2006, 12:50:48)
konecne se neco deje !!!!
[2] Usama: 2Hanys (08.09.2006, 13:34:02)
no deje, ale byl bych strizlivej a pri zemi, takze to Viva bych si jeste schoval az budou vysledky ;)